Information about the website www.themay50k.com.
We took the latest snapshot and metadata from this website at 2026-04-15 15:43:27.
Link to www.themay50k.com ยท Shareable URL
| Site title: | The May 50K - Leave Your Limits Behind |
|---|---|
| Site description: | Run or walk in The May 50K and leave your limits behind. Learn more! |
| Site keywords: | No data |
| Thumbnail: |
|
| URL: | https://www.themay50k.com/ |
| HTTP status: | 200 |
| Primary IP: | 52.211.212.191 |
| HTTP server: | Apache |
| Redirect hops: | 1 |
| TTFB: | 4345 ms |
| Total load: | 4349 ms |
| TLS expiry: | 2026-07-22 23:59:59 |
| Robots status: | 200 |
| Canonical URL: | https://www.themay50k.com |
| Sitemap: | No data |
| Hreflang: | No data |
| OpenGraph title: | The May 50K |
| JS rendered title: | The May 50K - Leave Your Limits Behind |
| Tech detected: | apache, cloudflare |
| Security headers: | x-frame-options, x-content-type-options, content-security-policy, strict-transport-security |
| Anti-bot detected: | No |
| Uptime trend (20): | No data |
| Whois: | Registrar: 123-Reg Limited | Expires: 2031-02-07T05:45:47Z | Domain: themay50k.com | Source: rdap |