Information about the website www.scuolasci-selva.it.
We took the latest snapshot and metadata from this website at 2026-04-20 23:28:32.
Link to www.scuolasci-selva.it · Shareable URL
| Site title: | Ski and Snowboard School 2000 in Selva di Val Gardena – Dolomites |
|---|---|
| Site description: | Live a unique experience with our private ski lessons in Selva – perfect for every level and fully tailored to you. |
| Site keywords: | No data |
| Thumbnail: |
|
| URL: | https://www.scuolasci-selva.it/en/ |
| HTTP status: | 200 |
| Primary IP: | 188.94.252.21 |
| HTTP server: | Apache |
| Redirect hops: | 2 |
| TTFB: | 495 ms |
| Total load: | 500 ms |
| TLS expiry: | 2026-06-09 23:37:03 |
| Robots status: | 404 |
| Canonical URL: | https://www.scuolasci-selva.it/en/ |
| Sitemap: | No data |
| Hreflang: | No data |
| OpenGraph title: | Ski and Snowboard School 2000 in Selva di Val Gardena – Dolomites |
| JS rendered title: | Ski and Snowboard School 2000 in Selva di Val Gardena – Dolomites |
| Tech detected: | apache |
| Security headers: | x-content-type-options |
| Anti-bot detected: | No |
| Uptime trend (20): | 100% success, avg TTFB 495 ms, avg total 500 ms |
| Whois: | No RDAP data |