Information about the website palettensymposium.de.
We took the latest snapshot and metadata from this website at 2026-04-21 16:11:34.
Link to palettensymposium.de · Shareable URL
| Site title: | PalettenSymposium 2026 in Hamburg |
|---|---|
| Site description: | PalettenSymposium 2026 bringt Kunden aus Industrie, Handel und Logistik zum besten Networkingevent über Paletten und Lagerautomation zusammen. |
| Site keywords: | No data |
| Thumbnail: |
|
| URL: | https://palettensymposium.de/ |
| HTTP status: | 200 |
| Primary IP: | 91.203.110.219 |
| HTTP server: | nginx |
| Redirect hops: | 0 |
| TTFB: | 715 ms |
| Total load: | 716 ms |
| TLS expiry: | 2026-06-23 12:13:28 |
| Robots status: | 200 |
| Canonical URL: | https://palettensymposium.de/ |
| Sitemap: | https://palettensymposium.de/sitemap_index.xml |
| Hreflang: | No data |
| OpenGraph title: | PalettenSymposium 2026 in Hamburg |
| JS rendered title: | PalettenSymposium 2026 in Hamburg |
| Tech detected: | nginx, wordpress |
| Security headers: | No data |
| Anti-bot detected: | No |
| Uptime trend (20): | 100% success, avg TTFB 715 ms, avg total 716 ms |
| Whois: | No RDAP data |